Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ferie zimowe 2020. Gdzie wyjeżdżamy?

Data publikacji: 2020-01-13, Data modyfikacji: 2020-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Ferie zimowe 2020. Gdzie wyjeżdżamy?

Sprawdzamy, jakie miejsca wśród turystów cieszą się największą popularnością na ferie zimowe.

Ferie zimowe to drugi popularny po wakacjach okres wyjazdów i wypoczynku Polaków. To prawdziwa gratka dla miłośników narciarstwa i nie tylko. Dwa tygodnie zimowego szaleństwa pozwolą odpocząć od szkoły i pracy. W 2020 roku ferie zimowe odbywają się w Polsce w 4 turach.

O znalezienie wolnego miejsca noclegowego jest coraz trudniej, szczególnie jeśli planujemy wypoczynek w górach. To właśnie miejscowości górskie cieszą się największą popularnością, ze względu na wspaniałe warunki do wypoczynku. Wystarczy wspomnieć chociażby o stokach narciarskich, bajkowych widokach, czy wspaniałym klimacie miejscowości. Zauważalne jest również coraz większe zainteresowanie regionem morza, nad które coraz większa liczba turystów wyjeżdża na kilka dni.

Ferie zimowe to doskonała okazja do zaplanowania wypoczynku nie tylko dla uczniów, ale i osób pracujących. Odrobina zimowego szaleństwa nikomu nie zaszkodzi. Osobom, wybierającym się w góry, warto również przypomnieć, że w tym czasie w Zakopanem odbędzie się Puchar Świata w skokach narciarskich – tak bardzo popularne wydarzenie sportowe w naszym kraju.

Które miejscowości cieszą się największą popularnością?

Patrząc na statystyki zapytań turystów na czas ferii zimowych, można stwierdzić śmiało, że nie ma żadnego zaskoczenia. W pierwszej 20 są same miejscowości górskie, dosłownie z każdego regionu. Największym zainteresowaniem i największą liczbą zapytań, nawet o 50, czy 100% większą niż pozostałe miejscowości w rankingu, cieszą się: Zakopane, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Karpacz oraz Szklarska Poręba. Topowe regiony w związku z tym to Tatry, Beskid Śląski oraz Karkonosze.

Top 5 miejscowości w okresie styczeń – luty 2019 w oparciu o procentowy udział zapytań o nocleg w portalu Nocowanie pl

1. Zakopane – 34,3 %

2. Białka Tatrzańska – 20,3 %

3. Szczyrk – 16,8 %

4. Karpacz – 14,9 %

5. Szklarska Poręba – 13,7 %

Dlaczego turyści najczęściej wybierają miejscowości górskie?

Góry od wielu lat plasują się w ścisłej czołówce rankingów, jeśli chodzi o wypoczynek podczas ferii zimowych. Jeśli śnieg to góry, a jeśli góry zimą to narty. Tak się składa, że właśnie tu jest największa liczba stoków narciarskich, idealnie przygotowanych i dostosowanych do stopnia umiejętności narciarzy. Z powodzeniem można się tu nauczyć podstaw narciarstwa, jak i cieszyć się pełnią szaleństwa na ulubionych stokach.

O tym, jak popularne są wyciągi narciarskie w Polsce, doskonale świadczy fakt, że można tu spotkać coraz większe grupy osób z sąsiadujących z nami państw, takich jak Czechy, Słowacja, Ukraina a nawet Niemcy.

Inne powody, dla których te miejsca cieszą się tak dużym zainteresowaniem, to przede wszystkim wspaniały klimat, bajkowa sceneria, domek z kominkiem, wspaniałe atrakcje. Można by wymieniać jeszcze więcej powodów, jednak skupmy się na tym co najważniejsze. Góry zimą mają swój klimat. Kto z nas nie marzył o pobycie w domku z kominkiem, tak jak w znanych filmach, czy teledyskach. Każda miejscowość tętni w tym czasie życiem, a wszystko to dzięki turystom tak chętnie wyjeżdżającym na ferie zimowe.

Kiedy rozpoczynają się poszukiwania noclegów na ferie zimowe?

O znalezienie wymarzonego miejsca noclegowego jest już niezwykle trudno. Patrząc na statystyki, plany związane z feriami, chodzą nam po głowie już po zakończeniu wakacji. Duża część osób przegląda wówczas oferty noclegów właśnie na okres zimowy. Znaleźć wymarzone miejsce jest wtedy najłatwiej. Z każdym kolejnym miesiącem to zainteresowanie rośnie, a w samym szczycie, tak jak obecnie jest już niezwykle trudno. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od tego, jakiej kategorii noclegu poszukujemy i jakiego standardu oczekujemy. Największa średnia ilość zapytań to miesiące: listopad i grudzień.

Które kategorie obiektów noclegowych cieszą się największym zainteresowaniem?

Zdecydowana większość turystów stawia na kwatery i pokoje (blisko 50% wszystkich zapytań o nocleg w okresie ferii zimowych dotyczyło właśnie tej kategorii obiektów noclegowych). Na pozostałych miejscach, w kręgu zainteresowań turystów, znajdują się apartamenty, domki oraz pensjonaty.

Karol Wiak, Źródło artykułu: Nocowanie pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łowicki – powiat w północno-wschodniej części województwa łódzkiego z siedzibą w Łowiczu.W skład powiatu wchodzą gminy: Łowicz, Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łyszkowice, Nieborów i Zduny, zajmując powierzchnię 988,17 km².

Atrakcje turystyczne stanowią: pałac Radziwiłłów w Nieborowie, park romantyczno-sentymentalny w Arkadii, kaplica wczesnobarokowa w Domaniewicach, klasycystyczny pałac Walewskich w Walewicach, pałac Łączyńskich w Kiernozi, dworek rodziny Bacciarelli w Osieku, Skansen w Maurzycach oraz muzeum ruchomych rzeźb w Sromowie. W stolicy powiatu, będącej dawną siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich znajduje się bazylika mniejsza (tytuł nadany katedrze łowickiej) - miejsce pochówku 12 prymasów Polski.

Główną gałąź gospodarki stanowi przetwórstwo owoców i warzyw oraz produkcja i przetwórstwo mleka, na czele z firmami: Agros Nova Sp. z o.o.,  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, "Bracia Urbanek".


Przez teren powiatu przebiegają drogi krajowe: DK2, DK70, DK14 i DK92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola