Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pamięci Janka Piwowarczyka i jego ojca

Data publikacji: 2017-11-28, Data modyfikacji: 2017-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Na budynku Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu odsłonięta została tablica ku pamięci Jana Kazimierza Piwowarczyka, zamordowanego w nocy z 15 na 16 listopada 1948 roku z rąk funkcjonariuszy bezpieki. 18-letni wówczas harcerz, maturzysta liceum handlowego w Łowiczu, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego pod zarzutem kradzieży blankietów legitymacji Związku Młodzieży Polskiej. Przez kilka dni był przesłuchiwany i katowany. Zgodnie z oficjalną wersją utrzymywaną przez lata przez władze komunistyczne, nastolatek miał popełnić samobójstwo.

Pełna treść wiadomości na: lowicz.eu/Aktualnosci,32,4541
UM Łowicz, Źródło artykułu: lowicz.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łowicki – powiat w północno-wschodniej części województwa łódzkiego z siedzibą w Łowiczu.W skład powiatu wchodzą gminy: Łowicz, Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łyszkowice, Nieborów i Zduny, zajmując powierzchnię 988,17 km².

Atrakcje turystyczne stanowią: pałac Radziwiłłów w Nieborowie, park romantyczno-sentymentalny w Arkadii, kaplica wczesnobarokowa w Domaniewicach, klasycystyczny pałac Walewskich w Walewicach, pałac Łączyńskich w Kiernozi, dworek rodziny Bacciarelli w Osieku, Skansen w Maurzycach oraz muzeum ruchomych rzeźb w Sromowie. W stolicy powiatu, będącej dawną siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich znajduje się bazylika mniejsza (tytuł nadany katedrze łowickiej) - miejsce pochówku 12 prymasów Polski.

Główną gałąź gospodarki stanowi przetwórstwo owoców i warzyw oraz produkcja i przetwórstwo mleka, na czele z firmami: Agros Nova Sp. z o.o.,  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, "Bracia Urbanek".


Przez teren powiatu przebiegają drogi krajowe: DK2, DK70, DK14 i DK92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola