Belka
Poniedziałek, 18 Stycznia 2021   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PRZELEJ KREW DLA NIEPODLEGŁEJ

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
PRZELEJ KREW DLA NIEPODLEGŁEJ

KREW DLA NIEPODLEGŁEJ” - to akcja kierowana do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu.

Nasi przodkowie wielokrotnie oddawali krew w obronie Ojczyzny wykazując się męstwem i poświęceniem.

My na szczęście nie musimy przelewać krwi w walce, wciąż jednak możemy wykorzystać ją w dobrym celu.

Honorowe oddawanie krwi to jeden z najprostszych sposobów służby bliźnim, który pozwala ratować życie i zdrowie, a także inspiruje innych do działania. ZSP nr 1 w Łowiczu , ul. Podrzeczna 30 wspólnie z PCK, proponuje świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w wyjątkowy sposób – oddać honorowo krew.

Krew będzie można oddać w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu w dniu 15 listopada br czwartek, ulica Podrzeczna 30 w godzinach 9-11.

W ten symboliczny, a zarazem bardzo wymierny sposób społeczność uczniowska planuje uczcić pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku oraz oddać hołd tym wszystkim, którzy przelali krew za Ojczyznę.

Zachęcamy bardzo serdecznie o przyłączenie się do akcji mieszkańców Łowicza i okolic. Razem możemy pomóc wielu potrzebującym.

, Źródło artykułu: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża , Autor zdjęć: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łowicki – powiat w północno-wschodniej części województwa łódzkiego z siedzibą w Łowiczu.W skład powiatu wchodzą gminy: Łowicz, Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łyszkowice, Nieborów i Zduny, zajmując powierzchnię 988,17 km².

Atrakcje turystyczne stanowią: pałac Radziwiłłów w Nieborowie, park romantyczno-sentymentalny w Arkadii, kaplica wczesnobarokowa w Domaniewicach, klasycystyczny pałac Walewskich w Walewicach, pałac Łączyńskich w Kiernozi, dworek rodziny Bacciarelli w Osieku, Skansen w Maurzycach oraz muzeum ruchomych rzeźb w Sromowie. W stolicy powiatu, będącej dawną siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich znajduje się bazylika mniejsza (tytuł nadany katedrze łowickiej) - miejsce pochówku 12 prymasów Polski.

Główną gałąź gospodarki stanowi przetwórstwo owoców i warzyw oraz produkcja i przetwórstwo mleka, na czele z firmami: Agros Nova Sp. z o.o.,  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, "Bracia Urbanek".


Przez teren powiatu przebiegają drogi krajowe: DK2, DK70, DK14 i DK92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola