Belka
Poniedziałek, 18 Stycznia 2021   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W ramach akcji „Zbieramy Krew dla Polski”, na zakończenie lata, Łowiczanie będą mogli oddać krew pod Intermarche 28 września w godz.12-15.

Data publikacji: 2018-09-17, Data modyfikacji: 2018-09-17
A A AWydrukDrukuj  
 
W ramach akcji „Zbieramy Krew dla Polski”, na zakończenie lata, Łowiczanie będą mogli oddać krew pod Intermarche 28 września w godz.12-15.

Pobór jak zawsze, odbędzie się w wyspecjalizowanym krwiobusie, który zaparkuje w tym dniu na parkingu sieci sklepu Intermarché .

Każdy krwiodawca otrzyma bezpłatne wyniki swoich badań laboratoryjnych.

Zbiórce krwi będą towarzyszyły liczne atrakcje. Zebrane jednostki krwi zostaną przekazane do okręgowych szpitali.

W okresie wakacyjnym krew jest szczególnie potrzebna. Bez niej lekarze nie są w stanie przeprowadzić operacji i skomplikowanych zabiegów.

Warto pamiętać, że według statystyk aż co 1 minutę ktoś potrzebuje krwi.

Dlatego zachęcamy, aby przeznaczyć około 30-60 minut swojego czasu i dołączyć do kampanii  „Zbieramy Krew dla Polski”. Pobrana krew codziennie ratuje zdrowie lub życie pacjentów w lokalnych szpitalach. Zapraszamy do uczestnictwa w naszej akcji!

Kto może oddać krew?

Krew może oddać każdy, kto ma co najmniej 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży minimum 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Dzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze spożywania alkoholu i palenia papierosów, a na kilka dni przed również od przyjmowania niektórych leków, m.in. aspiryny. W dniu oddania krwi rekomendowane jest zjedzenie lekkiego, bezbiałkowego śniadania oraz wypicie dużej ilości wody. Dodatkowo w dniu zabiegu zalecane jest unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego. Konieczne jest także posiadanie przy sobie dowodu osobistego.

Podczas 10 zrealizowanych edycji zebrano blisko 15 000 litrów krwi od niemal 33 000 dawców, co pozwoliło na przeprowadzenie licznych zabiegów i operacji ratujących zdrowie lub życie.

, Źródło artykułu: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża , Autor zdjęć: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łowicki – powiat w północno-wschodniej części województwa łódzkiego z siedzibą w Łowiczu.W skład powiatu wchodzą gminy: Łowicz, Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łyszkowice, Nieborów i Zduny, zajmując powierzchnię 988,17 km².

Atrakcje turystyczne stanowią: pałac Radziwiłłów w Nieborowie, park romantyczno-sentymentalny w Arkadii, kaplica wczesnobarokowa w Domaniewicach, klasycystyczny pałac Walewskich w Walewicach, pałac Łączyńskich w Kiernozi, dworek rodziny Bacciarelli w Osieku, Skansen w Maurzycach oraz muzeum ruchomych rzeźb w Sromowie. W stolicy powiatu, będącej dawną siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich znajduje się bazylika mniejsza (tytuł nadany katedrze łowickiej) - miejsce pochówku 12 prymasów Polski.

Główną gałąź gospodarki stanowi przetwórstwo owoców i warzyw oraz produkcja i przetwórstwo mleka, na czele z firmami: Agros Nova Sp. z o.o.,  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, "Bracia Urbanek".


Przez teren powiatu przebiegają drogi krajowe: DK2, DK70, DK14 i DK92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola