Belka
Poniedziałek, 27 Czerwca 2022   imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Więcej miejsc do parkowania i dwa przejścia dla pieszych

Data publikacji: 2016-11-23, Data modyfikacji: 2016-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Więcej miejsc do parkowania i dwa przejścia dla pieszych
Trwają prace przy poszerzaniu parkingu wzdłuż ul. Starzyńskiego w Łowiczu. Prace na zlecenie ratusza wykonuje Zakład Usług Komunalnych. W ramach inwestycji powstaną dodatkowe miejsca postojowe na parkingu, chodniki przy ulicy Starzyńskiego oraz dwa przejścia dla pieszych z wysepkami, dzielącymi drogę.
Pierwsze przejście powstanie na wysokości budynku Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej i ułatwi komunikację osób, robiących zakupy na miejskim targowisku. Drugie powstanie pomiędzy wjazdem do marketu Kaufland, a sklepem spożywczym na rogu Starzyńskiego i Kaliskiej.

Inwestycja realizowana jest na prośbę mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. 
Wartość prac wyniesie 91 tys. zł.
redakcja, Źródło artykułu: lowicz.eu, Autor zdjęć: lowicz.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łowicki – powiat w północno-wschodniej części województwa łódzkiego z siedzibą w Łowiczu.W skład powiatu wchodzą gminy: Łowicz, Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łyszkowice, Nieborów i Zduny, zajmując powierzchnię 988,17 km².

Atrakcje turystyczne stanowią: pałac Radziwiłłów w Nieborowie, park romantyczno-sentymentalny w Arkadii, kaplica wczesnobarokowa w Domaniewicach, klasycystyczny pałac Walewskich w Walewicach, pałac Łączyńskich w Kiernozi, dworek rodziny Bacciarelli w Osieku, Skansen w Maurzycach oraz muzeum ruchomych rzeźb w Sromowie. W stolicy powiatu, będącej dawną siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich znajduje się bazylika mniejsza (tytuł nadany katedrze łowickiej) - miejsce pochówku 12 prymasów Polski.

Główną gałąź gospodarki stanowi przetwórstwo owoców i warzyw oraz produkcja i przetwórstwo mleka, na czele z firmami: Agros Nova Sp. z o.o.,  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, "Bracia Urbanek".


Przez teren powiatu przebiegają drogi krajowe: DK2, DK70, DK14 i DK92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola