Belka
Poniedziałek, 27 Czerwca 2022   imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zamkną fragment ulicy Poprzecznej

Data publikacji: 2011-10-27, Data modyfikacji: 2011-12-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Zamkną fragment ulicy Poprzecznej
-->

Za kilka dni fragment ulicy Poprzecznej, sąsiadujący z bazyliką katedralną i Starym Rynkiem zostanie zamknięty dla ruchu kołowego.

Zamknięcie ulicy dokona się na wniosek władz kurii, gdyż samochody przejeżdżające obok zabytkowego kościoła wywołują drgania, co z kolei niszczy świątynię.

Ulica Poprzeczna była zamknięta do 2007 roku, zaś jej otwarcie miało charakter tymczasowy. Zwiększenie natężenia ruchu sprawiło, że księża wystosowali prośbę o jej ponowne zamknięcie.

Ulica zostanie zamknięta po 1 listopada - w okresie Wszystkich Świętych ruch w tej części miasta będzie odbywał się normalnie.

, Źródło artykułu: http://lowicz.naszemiasto.pl
 
Komentarze
yamarotto   2011-12-07 20:17:30
Gdzie jest ulica poprzeczna ?
 
Gość   2011-12-08 11:57:05
Ulica poprzeczna w Łowiczu znajduje się między ulicami Arkadyjską a Żwirki i Wigury. Ulice Poprzeczną przecina ulica Dedala oraz Skarżyńskiego.
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łowicki – powiat w północno-wschodniej części województwa łódzkiego z siedzibą w Łowiczu.W skład powiatu wchodzą gminy: Łowicz, Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łyszkowice, Nieborów i Zduny, zajmując powierzchnię 988,17 km².

Atrakcje turystyczne stanowią: pałac Radziwiłłów w Nieborowie, park romantyczno-sentymentalny w Arkadii, kaplica wczesnobarokowa w Domaniewicach, klasycystyczny pałac Walewskich w Walewicach, pałac Łączyńskich w Kiernozi, dworek rodziny Bacciarelli w Osieku, Skansen w Maurzycach oraz muzeum ruchomych rzeźb w Sromowie. W stolicy powiatu, będącej dawną siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich znajduje się bazylika mniejsza (tytuł nadany katedrze łowickiej) - miejsce pochówku 12 prymasów Polski.

Główną gałąź gospodarki stanowi przetwórstwo owoców i warzyw oraz produkcja i przetwórstwo mleka, na czele z firmami: Agros Nova Sp. z o.o.,  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, "Bracia Urbanek".


Przez teren powiatu przebiegają drogi krajowe: DK2, DK70, DK14 i DK92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola