Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

2018.02.22 godzina 12.00 LV Sesja Rady Miejskiej w Łowiczu

 
Zmiany w budżecie Miasta Łowicza na 2018 rok oraz przekazanie Policji środków finansowych z przeznaczeniem na rekompensatę pieniężną dla policjantów za ponadnormatywny czas służby, to jedne z głównych tematów LV Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w Sali Radzieckiej łowickiego ratusza, 22 lutego 2018 r. Początek sesji o godz. 12:00. Porządek obrad: Otwarcie obrad LV Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu. Przyjęcie porządku obrad Sesji. Przyjęcie protokołu z LV Sesji Rady Miejskiej. Rozpatrzenie uchwał: w sprawie zmian budżetu Miasta Łowicza na 2018 rok, w sprawie przekazania dla Policji środków finansowych z przeznaczeniem na rekompensatę pieniężną dla policjantów za ponadnormatywny czas służby, zmieniająca uchwałę w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat, w sprawie ustanowienia i określenia zasad przyznawania dodatku dla aktywnych zawodowo osób samotnie wychowujących jedno dziecko zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Łowicz, w sprawie wyboru członków Sądu Honorowego, zmieniająca uchwałę w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zmieniająca uchwałę w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Łowicz, w sprawie powierzenia Burmistrzowi Miasta Łowicza uprawnienia do określenia wysokości cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej, Informacja Burmistrza Miasta o działaniach w okresie między Sesjami. Interpelacje, zapytania, sprawy różne. Ustalenie terminu następnej Sesji Rady Miejskiej. Zakończenie obrad LV Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu. ‹‹ powrót

 


Łowicz24
 
Data pliku video: 2018-02-22, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łowicki – powiat w północno-wschodniej części województwa łódzkiego z siedzibą w Łowiczu.W skład powiatu wchodzą gminy: Łowicz, Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łyszkowice, Nieborów i Zduny, zajmując powierzchnię 988,17 km².

Atrakcje turystyczne stanowią: pałac Radziwiłłów w Nieborowie, park romantyczno-sentymentalny w Arkadii, kaplica wczesnobarokowa w Domaniewicach, klasycystyczny pałac Walewskich w Walewicach, pałac Łączyńskich w Kiernozi, dworek rodziny Bacciarelli w Osieku, Skansen w Maurzycach oraz muzeum ruchomych rzeźb w Sromowie. W stolicy powiatu, będącej dawną siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich znajduje się bazylika mniejsza (tytuł nadany katedrze łowickiej) - miejsce pochówku 12 prymasów Polski.

Główną gałąź gospodarki stanowi przetwórstwo owoców i warzyw oraz produkcja i przetwórstwo mleka, na czele z firmami: Agros Nova Sp. z o.o.,  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, "Bracia Urbanek".


Przez teren powiatu przebiegają drogi krajowe: DK2, DK70, DK14 i DK92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola