Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Oddając krew, ratujesz czyjeś życie

Data dodania: 2018-12-14
Polski Czerwony Krzyż organizuje akcje poboru krwi, niezbędnej do ratowania życia. Co jakiś czas trzeba uzupełniać magazyny krwi, które wykorzystywane są w przypadkach, kiedy jest ona najb... więcej »
 
 

Nie odebrałeś jeszcze paczki choinkowej?

Data dodania: 2018-12-14
Przypominamy, że osoby, które jeszcze nie odebrały paczek choinkowych, rozdawanych przez Mikołajów w czasie Choinki Miejskiej 2018 r. mogą to zrobić w Biurze ds. Kultury, Sportu, Turystyki i... więcej »
 
 

Chińska delegacja, odwiedziła Łowicz

Data dodania: 2018-12-14
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński przyjął dziś w ratuszu, 14 grudnia 2018 r. delegację chińską z miasta YI Chang, położoną nad rzeką Jangcy - Ciang. Goście b... więcej »
 
 

13.12.1981 r. PAMIETAMY!

Data dodania: 2018-12-14
Wczoraj minęła 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Wydarzenie miało miejsce dokładnie, 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano na mocy nie jednogłośnie podjęte... więcej »
 
 

Wyniki głosowania na Budżet Obywatelski Miasta

Data dodania: 2018-12-14
Wykaz inwestycji wybranych przez mieszkańców Łowicza do Budżetu Obywatelski ego Miasta więcej »
 
 

Uproszczenie procedur naboru do Wojsk Obrony...

Data dodania: 2018-12-12
Informujemy, że udostępniona została usługa polegająca na możliwości złożenia wniosku o powołanie do Wojsk Obrony Terytorialnej drogą elektroniczną. Osoby aplikujące... więcej »
 
 

III Sesja Rady Miejskiej w Łowiczu

Data dodania: 2018-12-12
Złożenie ślubowania przez radnego Pawła Pięte, który zastąpi na tej funkcji radnego Mariusza Siewierę oraz rozpatrzenie uchwał dotyczących powołania stałych Komisji Rad... więcej »
 
 

Komunikat! Zamkniecie skrzyżowania Zduńska-Kozia

Data dodania: 2018-12-06
Informujemy, że 7 grudnia 2018 r. w godz. godz. 8:30 - 14:00, prowadzone będą prace naprawcze nawierzchni skrzyżowania ulicy Zduńskiej z ulicą Kozią. Skrzyżowanie to na skutek naprawy awarii... więcej »
 
 

II Sesja Rady Miejskiej w Łowiczu

Data dodania: 2018-12-05
Powołanie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łowiczu oraz ustalenie jej składu liczbowego i osobowego, będzie jednym z punktów II Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu. Spotkanie odbędzie się... więcej »
 
 

Udało się pozyskać dodatkowe środki m.in. na...

Data dodania: 2018-12-05
Ministerstwo Edukacji Narodowej pozytywnie rozpatrzyło wnioski złożone przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łowiczu, w sprawie otrzymania dodatkowych środków pocho... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 85
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łowicki – powiat w północno-wschodniej części województwa łódzkiego z siedzibą w Łowiczu.W skład powiatu wchodzą gminy: Łowicz, Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łyszkowice, Nieborów i Zduny, zajmując powierzchnię 988,17 km².

Atrakcje turystyczne stanowią: pałac Radziwiłłów w Nieborowie, park romantyczno-sentymentalny w Arkadii, kaplica wczesnobarokowa w Domaniewicach, klasycystyczny pałac Walewskich w Walewicach, pałac Łączyńskich w Kiernozi, dworek rodziny Bacciarelli w Osieku, Skansen w Maurzycach oraz muzeum ruchomych rzeźb w Sromowie. W stolicy powiatu, będącej dawną siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich znajduje się bazylika mniejsza (tytuł nadany katedrze łowickiej) - miejsce pochówku 12 prymasów Polski.

Główną gałąź gospodarki stanowi przetwórstwo owoców i warzyw oraz produkcja i przetwórstwo mleka, na czele z firmami: Agros Nova Sp. z o.o.,  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, "Bracia Urbanek".


Przez teren powiatu przebiegają drogi krajowe: DK2, DK70, DK14 i DK92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola