Belka
Sobota, 20 Października 2018   imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Informacja Burmistrza Miasta Łowicza

Data dodania: 2018-10-17
Burmistrz Miasta Łowicza informuje, że 12 października 2018 roku, zawarta została umowa Nr 347/OA/D/2018 z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi o dofinansow... więcej »
 
 

Uwaga zmiana stałej organizacji ruchu w związku z...

Data dodania: 2018-10-16
Informujemy, że w środę, 17 października 2018 r. o godz. 12:15 zostanie otwarta dla ruchu, nowo wybudowana droga ul. Romana Dmowskiego, na odcinku od ul. Kaliskiej do ul. 1-go Maja. więcej »
 
 

Złoty Jubileusz sześciu par

Data dodania: 2018-10-16
„Nie ma lepszych korepetycji z małżeństwa”, tymi słowami burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński rozpoczął uroczystość tzw. Złotych Godów, obchodzonych 13 ... więcej »
 
 

Uczą się, że pieniądze w portfelu daje nam...

Data dodania: 2018-10-16
Trwają warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat, realizowane w ramach projektu ekonomicznego pn. „Małe Miasto” - Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Zadaniem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat... więcej »
 
 

Podziękowania dla pracowników oświaty

Data dodania: 2018-10-12
W sali Kina Fenix, mieszczącej się w Łowickim Ośrodku Kultury odbyła się dzisiaj, 12 października 2018 r. uroczystość miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W czasie spotkan... więcej »
 
 

Stypendium Miasta Łowicza za osiągnięcia w...

Data dodania: 2018-10-12
Osoby  zajmujące się twórczością artystyczną, na stałe zameldowane w Łowiczu i które nie ukończyły 30 roku życia mają możliwość wystąpie... więcej »
 
 

Ruszyła budowa hali produkcyjnej w ZK w Łowiczu

Data dodania: 2018-10-11
Zakład Karny w Łowiczu sukcesywnie realizuje Program „Praca dla więźniów". Jednym z jego trzech filarów jest rozpoczęta właśnie budowa hali produkcyjnej na terenie ... więcej »
 
 

Konsultacje społeczne 2018: Kostka, Przedmieście,...

Data dodania: 2018-10-11
Trwają spotkania konsultacyjne burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego z mieszkańcami których celem jest przedstawienie założeń do przyszłorocznego budżetu miasta oraz wy&... więcej »
 
 

Pokażą jak zarabia się pieniądze, wydaje je i...

Data dodania: 2018-10-11
Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego - Partner Strategiczny, łowicki przedsiębiorca Wojciech Urbanek oraz Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, będą realizatorami projektu ekonomiczne... więcej »
 
 

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele i...

Data dodania: 2018-10-05
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim Państwu serdeczne podziękowania za poświęcenie i zaangażowanie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wrażliwość na&nb... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 81
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łowicki – powiat w północno-wschodniej części województwa łódzkiego z siedzibą w Łowiczu.W skład powiatu wchodzą gminy: Łowicz, Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łyszkowice, Nieborów i Zduny, zajmując powierzchnię 988,17 km².

Atrakcje turystyczne stanowią: pałac Radziwiłłów w Nieborowie, park romantyczno-sentymentalny w Arkadii, kaplica wczesnobarokowa w Domaniewicach, klasycystyczny pałac Walewskich w Walewicach, pałac Łączyńskich w Kiernozi, dworek rodziny Bacciarelli w Osieku, Skansen w Maurzycach oraz muzeum ruchomych rzeźb w Sromowie. W stolicy powiatu, będącej dawną siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich znajduje się bazylika mniejsza (tytuł nadany katedrze łowickiej) - miejsce pochówku 12 prymasów Polski.

Główną gałąź gospodarki stanowi przetwórstwo owoców i warzyw oraz produkcja i przetwórstwo mleka, na czele z firmami: Agros Nova Sp. z o.o.,  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, "Bracia Urbanek".


Przez teren powiatu przebiegają drogi krajowe: DK2, DK70, DK14 i DK92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola