Belka
Poniedziałek, 27 Czerwca 2022   imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Ostrzeżenie IMGW: Silny wiatr

Ostrzeżenie IMGW: Silny wiatr

Data dodania: 2022-04-07
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu) ostrzega, że od godz. 20:00 dnia 07.04.2022 do godz. 15:00 dnia 08.04.2022 na obszarze województwa łódzkiego i powiatu łowickiego, prognozuje się wystąpienie [silnego] wiatru... więcej »
 
Pogotowie komputerowe dla seniora

Pogotowie komputerowe dla seniora

Data dodania: 2022-03-30
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza seniorów do udziału w indywidualnych zajęciach komputerowych dla osób starszych pn. „Pogotowie komputerowe dla seniora”. Oferta skierowana do osób starszych, które chcą zapoznać się z nowoczesnymi technologiami. więcej »
 
Skuteczna ochrona przed potem. Jaki antyperspirant wybrać?

Skuteczna ochrona przed potem. Jaki antyperspirant...

Data dodania: 2022-03-20
Antyperspirant to jeden z podstawowych kosmetyków do codziennej pielęgnacji. To preparat, który skutecznie zmniejsza wydzielanie potu, a także zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Czym jednak kierować się wybierając najlepszy dla nas kosmetyk? więcej »
 
Webinarium „Młodzi z POWERem, Fundusze Europejskie dla osób do 29. roku życia

Webinarium „Młodzi z POWERem, Fundusze...

Data dodania: 2022-03-19
Łowicz, ulica Świętojańska 1 26.04.2022, godz. 10:00 - 11:00 więcej »
 
Webinarium „Rozwiń swój biznes!” w województwie łódzkim

Webinarium „Rozwiń swój biznes!” w...

Data dodania: 2022-03-09
Łowicz, ulica Świętojańska 1 23.03.2022, godz. 10:00 - 11:00 więcej »
 
Co robić w domu z dziećmi? – sprawdzone pomysły na walkę z nudą

Co robić w domu z dziećmi? – sprawdzone pomysły...

Data dodania: 2020-05-22
Pobudka, śniadanie, lekcje online, drugie śniadanie, kolejne lekcje, przerwa na obiad, czas wolny – właśnie tak przez kilkadziesiąt dni podczas domowej izolacji wyglądał plan dnia wielu uczniów. Nowa rzeczywistość nie była łatwa do zaakceptowania, czy to jednak skazało nas na permanentne: ‘mamo, nudzę się!”? Nie! Raczej pobudzało kreatywność i pokazało, że w czterech ścianach można naprawdę ciekawie spędzić czas. Zebraliśmy kilka pomysłów na walkę z dziecięcą nudą, które mogą się przydać nie tylko podczas izolacji! więcej »
 
Właściwe postępowanie pozwalające uchronić się przed zakażeniem koronawirusem

Właściwe postępowanie pozwalające uchronić się...

Data dodania: 2020-03-12
Koronawirusem w skali globalnej zakaziło się już ponad 83 tysiące osób.  Nowy wirus rozprzestrzenia się także w Polsce.Obecnie najważniejszym elementem działań jest edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki i właściwego postepowania, aby uchronić się przed zakażeniem. więcej »
 
Efekty murowane

Efekty murowane

Data dodania: 2020-01-15
Nowy Rok, nowa ja… hasło to, uporczywie powtarzane od początku (każdego) stycznia w wielu z nas wzbudza efekt odwrotny do zamierzonego. A co gdyby na postanowienia noworoczne spojrzeć z innej perspektywy? Zamiast ograniczeń oraz wyrzeczeń, z którymi się kojarzą potraktować je jako stopniową modyfikację nawyków żywieniowych i nie tylko. O tym, jakie zmiany wprowadzić do codziennego funkcjonowania, aby miały one szansę stać się stałymi przyzwyczajeniami opowiada Gaja Kuroń, dietetyczka i ekspertka kulinarna. więcej »
 
Ferie zimowe 2020. Gdzie wyjeżdżamy?

Ferie zimowe 2020. Gdzie wyjeżdżamy?

Data dodania: 2020-01-13
Ferie zimowe to drugi popularny po wakacjach okres wyjazdów i wypoczynku Polaków. To prawdziwa gratka dla miłośników narciarstwa i nie tylko. Dwa tygodnie zimowego szaleństwa pozwolą odpocząć od szkoły i pracy. W 2020 roku ferie zimowe odbywają się w Polsce w 4 turach. więcej »
 
Harmonogram zbiórek krwi na rok 2020

Harmonogram zbiórek krwi na rok 2020

Data dodania: 2020-01-13
Zaplanowane zbiórki krwi będą odbywać się w ambulansie w co drugi poniedziałek począwszy od 13.01.2020 r. w godzinach od 9.00 do 11.00 na terenie Plac Stary Rynek 1 przed Urzędem Miejskim w Łowiczu więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 99
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łowicki – powiat w północno-wschodniej części województwa łódzkiego z siedzibą w Łowiczu.W skład powiatu wchodzą gminy: Łowicz, Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łyszkowice, Nieborów i Zduny, zajmując powierzchnię 988,17 km².

Atrakcje turystyczne stanowią: pałac Radziwiłłów w Nieborowie, park romantyczno-sentymentalny w Arkadii, kaplica wczesnobarokowa w Domaniewicach, klasycystyczny pałac Walewskich w Walewicach, pałac Łączyńskich w Kiernozi, dworek rodziny Bacciarelli w Osieku, Skansen w Maurzycach oraz muzeum ruchomych rzeźb w Sromowie. W stolicy powiatu, będącej dawną siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich znajduje się bazylika mniejsza (tytuł nadany katedrze łowickiej) - miejsce pochówku 12 prymasów Polski.

Główną gałąź gospodarki stanowi przetwórstwo owoców i warzyw oraz produkcja i przetwórstwo mleka, na czele z firmami: Agros Nova Sp. z o.o.,  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, "Bracia Urbanek".


Przez teren powiatu przebiegają drogi krajowe: DK2, DK70, DK14 i DK92.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola